Főkategória-győztes lett az Eurofins!
Főkategória-győztes lett az Eurofins!
A Greengage-versenyen Az örök életű anyag nyomában című projektünkkel hódítottuk el az ESG-trófeát
Az örök életű anyagok nyomában elnevezésű projektünkkel kategóriagyőztesek lettünk a környezetvédelem és a fenntarthatóság iránt elkötelezett és azért tenni akaró vállalatok versenyén. A Greengage Magyarország egyik legfontosabb „zöld” díja, rendkívül nagy megtiszteltetés az egész hazai vállalatcsoportnak.
„A díjjal azt szeretnénk megmutatni, hogy milyen üzleti értékeket hordoz maga a fenntarthatóság és egy-egy díjnyertes projekt. Fontos, hogy a vállalatok lássák: az ESG mint üzleti irány velünk marad, és a versenyképesség múlik rajta, ennek elsősorban felsővezetői szinten kell velünk maradnia - fogalmazott Nagy Julianna a szakmai zsűri elnöke, a KPMG tanácsadó ESG és fenntarthatósági szolgáltatások szenior menedzsere.
Az örök életű anyag nyomában elnevezésű, 2023 nyarán lebonyolított projektünk célja az volt, hogy felhívjuk a figyelmet egy olyan súlyos, ám kevéssé ismert környezetvédelmi problémára, amely a hazai és az európai gazdaságot, a természetet és az emberi egészséget is érinti. Az Eurofins Környezetvédelmi Laboratóriumának munkatársai az egyik legfontosabb hazai környezetvédő akció, a PET Kupa során mintát vettek a Tisza vizéből, a mintákban a vizsgálatok során pedig megtalálták az egyik leghírhedtebb örök életű anyagot. A marketingosztály vezetésével egy átütő erejű kommunikációs kampány során beszámoltak be az eredményről.
Az ESG (Environmental Social Governance) kifejezés elsősorban nem a vállalatok pénzügyi teljesítményére, hanem környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási aktivitását határozza meg.
Laboratóriumunk közelről ismeri az örök életű anyagok által jelentett veszélyeket: a PFAS-vegyületeket rendkívül széles körben alkalmazzák (ruhák, edények, csomagolóanyagok, kozmetikumok, tűzoltóhab, stb.), nemrég azonban kiderült róluk, hogy veszélyesek az emberi szervezetre (megemelhetik a koleszterin és a májenzim szintjét, pajzsmirigy-rendellenességet okozhatnak, rákkeltőek), illetve a természetre is, hiszen szinte soha nem bomlanak le, így komolyan veszélyeztetik az ökoszisztémát.
Az Eurofins ESG-programja, illetve társadalmi és környezetvédelmi felelősségvállalása keretében végzett kutatásával és kommunikációs kampányával:
- bebizonyította, hogy a hírhedt örök életű anyagok megtalálhatók a Tiszában
- felhívta az emberek figyelmét a problémára, bemutattuk a jogi szabályozást, a laboratóriumi módszereket, és magát a vizsgálati eredményt is közkinccsé tette
- a vizsgálatot a társadalmi felelőssége tudatában bonyolította le, ezzel is szolgálva a környezetvédelem ügyét.
- támogattuk Magyarország egyik legelőremutatóbb környezetvédelmi kezdeményezését, a PET Kupát.
A díjat a Duna Rendezvényházban tartott ünnepség keretében Szunyogh Gábor, az Eurofins marketingvezetője vette át, ám annak kiérdemelése igazi csapatmunka volt. Külön köszönet jár érte Palotai Zoltánnak, az Eurofins Analytical Services Hungary Kft. Környezetvédelmi Üzletága vezetőjének, aki a kezdettől fogva támogatta és szakmailag koordinálta „Az örök életű anyagok nyomában” projektet és a sok-sok kollégának a mintavételtől a laboratóriumi vizsgálatokig, akiknek a szakértelme és elkötelezettsége nélkül ez a kampány nem valósulhatott volna meg.
Ahhoz, hogy az üzenet több, mint egymillió emberhez eljutott, nagy szerepe volt a PET Kupának, sok olyan vezető sajtóorgánumnak is, amelyek felkarolták ezt az ügyet, és beszámoltak róla.